Znajdź nas

Fundacja Strefa Inspiracji i Rozwoju

Adres
ul. Szkolna 1
99-100 Łęczyca

 

Projekt jest adresowany do 16 młodych osób w wieku 13-19 lat.

Celem warsztatów jest nawiązanie komunikacji z ludźmi poprzez działania artystyczne oraz budowanie wsparcia społecznego. Środki wyrazu artystycznego dają możliwość nauczeni się radzenia sobie z napięciem emocjonalnym, a także panowania nad stresem. Warsztaty stanowią okazję do wyrażenia siebie oraz do kreatywnego spędzenia wolnego czasu.

W ramach projektu dla 8-osobowych grup zorganizujemy warsztaty z zakresu arteterapii oraz warsztaty z zakresu hortiterapii.

W działania projektowe zostaną zaangażowani seniorzy, którzy wspomogą uczestników swoją wiedzą, radą i doświadczeniem.

Zmagania uczestników zwieńczy e-galeria w przestrzeni wirtualnej ukazująca wszystkie prace w podziale na kategorię sztuki artystycznej. W e-galerii będzie także można obejrzeć własnoręczne nasadzenia, mini ogródki bądź łąki kwietne wykonane przez uczestników warsztatów. Obok każdej pracy znajdzie się stosowna informacja o autorze i ewentualnej inspiracji.

Nasi uczestnicy poznają konkretne techniki twórczej pracy mającej wpływ na ich rozwój i będą mogli przekazywać te umiejętności w swoich środowiskach, klasach, szkołach, grupach rówieśniczych. Chcemy zachęcić ich do zainteresowania działalnością na rzecz społeczności, wolontariatem, działaniami włączającymi.

Źródło finansowania:

Projekt współfinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywa­telskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

www.niw.gov.pl

PODSUMOWANIE PROJEKTU

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, wolontariuszom i każdej osobie, która wsparła naszą inicjatywę!

Rezultaty działań projektowych:

Wideo tutoriale:

Zapraszamy do przeczytania wpisów na temat projektu: