Znajdź nas

Fundacja Strefa Inspiracji i Rozwoju

Adres
ul. Szkolna 1
99-100 Łęczyca

 

“Active Youth for Refugees” to drugie spotkanie w ramach serii “Active Youth”. Odbyło się ono 20 stycznia 2021 roku. Tym razem w formie online.

Temat spotkania dotyczył włączenia społecznego w kontekście imigrantów, uchodźców. Nasza fundacja kolejny raz pełniła rolę moderatora spotkania.

Spotkanie odbyło się w formie dyskusji związanej z obecnością imigrantów w społeczności lokalnej. W trakcie rozmów młodzież poruszyła kwestie zainteresowania najbliższego otoczenia problemem uchodźców, przeciwdziałania upowszechnianiu się negatywnych stereotypów na ich temat. Zdecydowanie podkreślali, że działanie na rzecz imigrantów czy uchodźców powinno odbywać się po ustaleniu sposobów działania wraz z samymi zainteresowanymi. Niezbędne są wywiady środowiskowe, aby inicjatywy miały szansę na efektywną realizację.

Uczestnicy spotkania zgodnie stwierdzili, że warto zapraszać do dialogu uchodźców i imigrantów, osoby pracujące w organizacjach pozarządowych lub nieformalnych inicjatywach.

Kolejny raz młodzież stanęła na wysokości zadania tworząc ciekawe idee, kreatywne pomysły na inicjatywy, zbierając wnioski i przemyślenia. My, jako fundacja, chcemy i dołożymy starań, aby ich zaangażowanie przerodziło się w ciekawe działania na rzecz lokalnej społeczności.